خبرها در مورد تلاش اپل براي توليد يک عينک هوشمند مبتني بر واقعيت افزوده در حال افزايش است و حالا اطلاعات يکي از پتنت‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که صداي اپل گلس از طريق القاي استخواني به کاربر انتقال پيدا مي‌کند.


در يکي از پتنت‌هاي منتشر شده از شرکت اپل که در وب سايت Patently Apple مورد بررسي قرار گرفته، مشخص شده که اين کمپاني در تلاش براي استفاده از سيستم هيبريدي براي انتقال صدا به کاربر است. اين سيستم از فناوري انتقال استخواني استفاده مي‌کند.


اين پتنت با عنوان «شبيه ساز صوتي چندگانه با استفاده از متراکم کننده صدا» به سازمان ثبت اختراع آمريکا ارائه شده است که شرکت اپل در آن از يک دستگاه صوتي سخن به ميان آورده که مي‌تواند با القاي استخواني صدا را انتقال دهد. فناوري انتقال استخواني به کاربران اجازه مي‌دهد تا بدون نياز به قرار دادن دستگاهي در گوش، صداي مورد نظر را گوش کنند. اين فناوري لرزش‌هاي صوتي را از طريق استخوان به گوش کاربر انتقال مي‌دهد.


در حال حاضر محصولات ساخته شده با فناوري القاي استخواني در بازار وجود دارند، با اين حال تعداد آن‌ها نسبت به هدفون‌هاي عادي بسيار کم است.


بسياري از تحليلگران بر اين باور هستند که شرکت اپل اين سيستم را براي بخش انتقال صداي اپل گلس مورد استفاده قرار مي‌دهد. اين ادعاها به اين دليل مطرح شده که تا پيش از اين، گوگل گلس که در سال 2013 معرفي شد از اين فناوري استفاده مي‌کرد.


اين سيستم القاي صوتي براي انتقال صداها با فرکانس کمتر عملکرد بهتري دارند و کيفيت محتواي صوتي را بهتر مي‌کنند. عيب استفاده از اين سيستم، ضعيف صداهاي داراي فرکانس بالا است که باعث مي‌شود تا برخي از کاربران در استفاده از آن حس ناخوشايندي داشته باشند. 


اپل توضيح داده که با استفاده از سيستم هيبريدي و متراکم کردن صدا، سعي در بهينه سازي صداهاي داراي فرکانس مياني و بزرگ را دارد تا از آن طريق کاربران بتوانند باکيفيت بهتري صداي مورد نظر را گوش کنند.


با توجه به اين توضيحات، به نظر مي‌رسد که شرکت اپل تصميم دارد تا از اين سيستم در طراحي اپل گلس و نسل بعدي هدفون‌هاي خود استفاده کند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Esther فروشگاه کتاب Lindsey فن کويل Diego Jeffrey Andy Cody Ricardo اسيد بوريک در باغچه