اپل و گوگل به تازگي API مخصوص رديابي ويروس کرونا را منتشر کرده‌اند و حالا مشخص شده است که کاربران کشور سوئيس اولين کساني هستند که از آن براي رديابي موارد ابتلا به کرونا استفاده خواهند کرد.


تيم توسعه دهنده اين اپليکيشن با عنوان SwissCovid شناخته مي‌شوند که نسخه بتاي اين اپليکيشن را در اختيار ارتش سوئيس در کنار کارکنان بيمارستان‌ها و شهرداري‌ها قرار داده‌اند. اين اپليکيشن قرار است در اواسط ماه ژوئن در اختيار عموم کاربران قرار گيرد و پس از آن کاربران عادي از اواسط ژوئن مي‌توانند از آن استفاده کنند.


کشورهاي ديگر نيز تصميم دارند تا از اين API براي شناسايي و رديابي ويروس کرونا و موارد ابتلاي افراد به آن استفاده کنند. بر اين اساس اين API به صورت تدريجي در حال استفاده توسط شرکت‌هاي مختلف و سازمان‌هاي دولتي کشورها است تا از آن طريق کاربران بتوانند با امنيت بيشتري از خانه بيرون بيايند و به کارهاي مختلف خود برسند.


کشورهايي نظير لتوني، آلمان، فرانسه، ايتاليا، اسپانيا و پرتغال تصميم دارند تا از اين طريق ابزارهاي تشخيصي و هوشمندتري را در اختيار شهروندان خود قرار دهند تا چرخه شيوع اين بيماري در تمامي کشورها شکسته شود.


API جديد توسعه داده شده توسط شرکت اپل و گوگل، به توسعه دهندگان تاييد شده و سازمان‌هاي بهداشتي کشورها اجازه عرضه اپليکيشن‌هايي را مي‌دهد که از آن طريق گزارش‌هاي مربوط به فعاليت و ارتباط نزديک با افراد مختلف را براي مقابله و محاسبه احتمال ابتلاي به ويروس کرونا را مي‌دهد. اين اپليکيشن‌ها مي‌توانند افرادي که در طول 14 روز گذشته نزديک فرد مبتلا به کوويد 19 بوده‌اند را شناسايي کرده و از آن طريق اقدام به توصيه در زمينه قرنطينه را به کاربران کنند. اين مسئله پس از مدتي کوتاه مي‌تواند باعث شکست چرخه شيوع کرونا در مناطق مختلف مي‌شود و جوامع کشورهاي مختلف مي‌توانند به حالت عادي خود بازگردند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Kalvin Douglas wxl24life Jamie Ricole Jasmine آکادمي موسيقي Erin George Ana