اپل امسال مراسم خود را به صورت آنلاين برگزار کرد و براي اولين بار در اين مراسم حضاري نبود. اپل با معرفي iOS 14 و ايجاد سه  اساسي تغيير در اين اي او اس شروع کرد، اولين تغيير در وي جت هاست که شبيه به اندرويد شده است و مي تونيد هوم اسکرين خودتون رو شخصي سازي کنيد. وي جت ها اطلاعات مختلفي را به هوم اسکرين ها اضافه مي کنند و با تغيير ابعاد و محل قرار گيريشون مي تونيد صفحه آيفونتون را کاملا شخصي کنيد . تغيير دوم  Apple Library  که به کمک اين ويژگي اطلاعات خودتون رو مي تونيددسته بندي کنيد و حتي برنامه هايي را که کمتر استفاده مي کنيد مخفي کنيد تا هوم اسکرين خلوت تري داشته باشيد. اي او اس 14 بر اساس نياز شما برنامه ها را به شما پيشنهاد ميکند . ويژگي  سوم در اي او اس 14 قابليت تصوير در تصوير است که اپل بالاخره به کاربران اين اجازه را مي دهد تا ويدئوهاي مورد علاقشون رو روي برنامه هاي ديگر ببينند  و به صورت همزمان کارهاي ديگر خود را انجام دهند.


در اين iOS 14 سيري نيز دچار تغييراتي شده است، از مهمترين اين تغييرات اين است که سيري ديگر کل صفحه را اشغال نمي کند و در خواست هاتون رو به صورت Notification  به شما نشان مي دهد و به سرعت  امکان دسترسي را به شما مي دهد.


Apple Translate با اي او اس 14 آمده که مکالمات شما با افراد خارجي را به صورت همزمان ترجمه مي کند و ديگر دغدغه متوجه نشدن زبان طرف مقابل خود را در مکالمه نداشته باشيد. 


اي او اس 14 اپليکيشن Message ها رو هم به بسيار دچار تحول کرده و چند ويژگي ضروري را بهش اضافه کرده از جمله اينکه شما مي تونيد چت هاي مهمتون رو Pin  کنيد که بره بالاي صفحه و شمابه راحتي به آن ها دسترسي داشته باشيد،  اگر هم  گروه هاي شلوغي داشته باشيد که چند نفر همزمان پيغام ميدهند شما با اين ويژگي جديد به طور مستقيم مي تونيد پيغام خودتون را به طور مستقيم به شخص مورد نظر خود ريپلاي کنيد و يا حتي منشنشون کنيد.


CarPlay هم در اين اي او اس تغييراتي داشته که از مهمترين آن ها CarKey هست که شما از اين بس مي توانيد با آيفون خود ماشينتان را باز کنيد و حتي به دوست و يا خانوادتون امکان دسترسي بديد تا بتونند با آيفونشان از ماشين شما استفاده کنند و حتي اگر نوجوان در منزل داريد با اين نرم افزار امکان محدود کردن سرعت براي استفاده از نوجوان خودتون رو داريد.


از قابليت هاي مهم ديگر که به اي او اس اضافه شده App Clips است که به شما اجازه مي دهد با اسکن کردن يک بارکد يا با کمک NFC تنها بخشي از يک برنامه مشخص رو اجرا کنيد و ديگر نياز به اين که کلي برنامه اضافه دانلود کنيد و حا فظه آيفون خودتون رو اشغال کنيد ، نباشد. به عنوان مثال زمان ورود به رستوران با اسکن کد مخصوص به رستوران منو رو ببينيد و  ديگه برنامه هاي اضافه اونجا رو نصب نکنيد و اين آپديت براي گوشي هاي 6S  و جديدتر هم منتشر مي شود.


 


 iPadOS14


آيپد او اس 14 هم ارائه شده و بايد بگيم که تمام ويژگي هاي اي او اس 14 هم به آيپد او اس 14 هم مياد البته اپل يکسري بهينه سازي هايي هم انجام داده که تجربه کاربري بهتر از قبل بشه از اولين تغييرات Search Universal هست که مي تونيد تمام محتواي آيپد و اينترنت رو جستجو کنيد، App ها هم براي نمايشگر هاي بزرگ آيپد بهينه شدند، يکي از همين ويژگي ها اضافه شدن SideBar به اپ هاست که تمام فولدر هاو منوهاي برنامه را بهتون نشون ميده که اگر بخوايد فايلي رو Drag& Drop کنيد  خيلي سريع بتونيد بين صفحات جابجاش کنيد.


 اپل پنسل به عنواني يکي از ضروري ترين اکسسوري هاي آيپد هم چند تا ويژگي جديد گرفته ، از اين به بعد به کمک ويژگي Scribble مي تونيد دست خط خود را به صورت خودکار به متن تايپ شده تبديل کنيد تا بتونيد در برنامه ديگر هم از نوشته تون استفاده کنيد و اگر شکل هاي ساده رو بکشيد مي تونيد با همين ابعاد  و زاويه به حالت استانداردتبديل ميشه.


Airpods


به کمک به روزرساني نرم افزاري جديدي که اپل براي ايرپاد تدارک ديده مي تونيد خيلي راحت منبع صدا رو بين دستگاه هاي اپليتون عوض کنيد بدون اينکه بخوايد ايرپاد رو جداگانه به هر دستگاهي وصل کنيد ايرپاد اين قابليت رو داره که بدونه اين صدا از کدام دستگاه خارج مي شود و مستقيم به آن دستگاه متصل مي شود. Special Audio هم ويژگي ست که فقط براي ايرپاد پرو مياد، اين ويژگي صداي سه بعدي و فراگير رو براي شما پخش  مي کنه يعني صداها از تمامي جهات براي شما پخش ميشه و شما اگر سرتون رو هم بچرخونيد صداي سه بعدي براي شما در تمامي جهات مي چرخه.


WatchOS


ويژگي جدي اي او اس 7 ، روي سلامتي کاربران و رابط کاربري اپل واچ تمرکز دارد، واچ او اس 7 به کاربران اين اجازه را مي دهد که خوابشون رو پايش کنند و به کمک قابليت Wind Down  روتين مشخصي رو براي زمان خوابيدن تنظيم کنند اين قابليت به صورت خودکار lock Screen  رو تغيير ميده و با روشن کردن Do Not disturb  سعي ميکنه شما را به آرامش دعوت کنه تا خواب آرام تري داشته باشيد، ويژگي جديد ديگري که همراه واچ او اس 7 معرفي شده تشخيص خودکار شستن دست هاست که در دنياي کرونا زده ي الان حسابي به کمک شما مي آد، اين ويژگي به شما مي گه که آيا به اندازه ي کافي دستاتون رو شستيد يا بايد به شستن دست هاتون ادامه بديد، ويژگي جديد ديگر اضافه شدن رقص به مجموعه فعاليت هاي اپل واچ است.


macOS


اپل در نهايت با مک او اس 10 خداحافظي کرد و آن را به 11 ارتقا داد، اسم مک او اس جديد هم Big Sur هست  مثل چند نسخه قبلي ويژگي هاي جديد بهش اضافه شده، اپل اعلام کرده که  برنامه ها از اول طراحي شدند و حتي آي ها هم شبيه آي ها ي سيستم عامل اي او اس کرده که کاربران احساس راجت تري داشته باشند تغييرات فقط مربوط به آي ها نيست کنترل سنتر و نوتيفيکيشن سنتر هم مستقيم به Big Sur اومدند و همراه خودش وي جت ها را به سيستم عامل اضافه کردند. Messages هم همه ي ويژگي هاي جديد مثل پين کردن پيام ها و منشن کردن افراد رو گرفته، سرعت سافاري روي مک تا 50% از کروم سريع تر شده


قطع همکاري اپل با اينتل


سوييچ پردازنده هاي مک اپل از اينتل به چيپ ست هاي اختصاصي  اپل بر پايه ي معماري ARM ، اپل اعلام کرده که به کمک پردازنده هاي اختصاصي خودش مي تونه قدرت پردازشي بيشتر رو در کنار کاهش مصرف به کاربران مک هديه بده که اين تغيير يک شبه رخ نميده و اپل انتظار داره که سوييچ پردازنده مک و ARM دو سال زمان ببره.


 اپل کار را براي توسعه دهندگان ساده کرده، پروژه ي Univesral 2 به توسعه دهندگان کمک مي کنه تا برنامه هاي خودشون رو در عرض چند روز براي اجرا روي مک هاي ARM بهينه کنند، از ان مهمتر اجراي تمام برنامه هاي آيفون و آيپد روي مک هاي ARM، اپل مي گويد مک هاي بر پايه ي آرم از روز اول مي توانند همه بازي ها و برنامه هايي که تا الان براي آيفون توسعه داده شدند را اجرا کند که اين مساله براي گيمر هاي خيلي مهم مي شود چون مک او اس هيچ وقت پلتفرم ايده الي  براي بازي نبوده پس پيشتيباني از بازي آيپد به سيستم گيم مک کمک کند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

آتليه کودک و نوزاد فردوس فيلم ماينر و ارز هاي ديجيتال Jim تجهيز سلامت نيکان ديگ بخار Omar نوين خانه Missy Bob